Az Európa-bajnok ausztriai mérkőzésén Gaál Gyöngyiék

2017. október. 24., 11:14   |

Barátságos női válogatott találkozó közreműködője volt a magyar játékvezetői trió.

A nyári, hollandiai Európa-bajnokságot a házigazdák nyerték meg, a döntőben Dániát győztek le 4-2-re. Ezúttal St. Pöltenben, az NV Arenában játszott barátságos meccset Sarina Wiegman-Glotzbach szövetségi kapitány Eb-címvédő együttese. Az osztrákok is kis híján bejutottak a kontinensviadal fináléjába, ám büntetőrúgásokkal alulmaradtak a dánokkal szemben.

A barátságos összecsapás játékvezetője Gaál Gyöngyi volt, asszisztensként dr. Kulcsár Juditra és Török Katalinra támaszkodhatott.

A hollandok a 26. percben az Ajax védője, Stephanie van der Gragt góljával szereztek vezetést. Negyedórával a hármas sípszó előtt Vivienne Miedema, az Arsenal csatára megduplázta az előnyüket, és a vége maradt 0-2.