Kulcsár Katalinék Portugáliában és Németországban

2016. október. 27., 16:53   |

A hamarosan az U17-es világbajnokságra utazó FIFA-játékvezető mozgalmas napok után van.

A csoportküzdelmek során egyaránt második helyen végzett válogatottak mérkőztek meg az Európa-bajnoki selejtező play off első felvonásán. A lisszaboni Estádio do Restelo adott otthont a Portugália-Románia női párharcnak. A luzitánok a 2. csoportban a spanyolok mögött végeztek, az utóbbi hazai találkozójukon 3-2-re győzték le a finneket. A románok a 3. csoportban zártak a második helyen a franciákat követve. Korábban az Algarve-kupán rendeztek portugál-román meccset, mindkétszer döntetlen lett az eredmény – miként ezúttal is. A lisszaboni play off nyitányán a Pápua-Új-Guineában hamarosan kezdődő U17-es világbajnokságra készülő Kulcsár Katalin fújta a sípot. Asszisztensei a szabolcs-szatmár-beregi dr. Kulcsár Judit és Makkosné Petz Brigitta voltak, míg a tartalék-játékvezető szerepét az utóbb a Bröndby-St. Pölten BL-meccsen a századik nemzetközi mérkőzésén jubiláló Gaál Gyöngyi látta el. Azóta a gól nélküli meccsnek lejátszották a visszavágóját, ahol hosszabbítás után ismét döntetlen lett (1-1) az eredmény, ami az idegenben lőtt gól miatt a portugáloknak kedvezett.

Utána Stuttgartban bizonyíthatott Kulcsár Katalin dr. Kulcsár Judittal, a másik asszisztens pedig az a szerb Svetlana Bilic volt, aki Török Katalinhoz hasonlóan ott lesz Pápua-Új-Guineában. A német-holland barátságos mérkőzésen a házigazdák 10-es mezét szokás szerint Marozsán Dzsennifer öltötte magára. Steffi Jones szövetségi kapitány együttese Mandy Islacker duplájával szűk félóra múltán már két góllal vezettek, majd a hollandok Sherida Spitse büntetőjével szépítettek. Az első félidő hajrájában Anja Mittag és Tabe Kemme tovább hízlalta a hazaiak előnyét. A narancssárgák a 88. percben Vivianne Miedema révén kozmetikáztak az eredményen, ezzel alakult ki a 4-2-es végeredmény.