Ausztriában vezetett vb-selejtezőt Vad II István

2017. március. 26., 23:49   |

A bécsi Ernst Happel stadion adott otthont az Ausztria–Moldova világbajnoki selejtezőnek, magyar játékvezetői négyes közreműködésévek rendezték meg a mérkőzést.

A bécsi Ernst Happel stadion adott otthont az Ausztria-Moldova világbajnoki selejtezőnek. A D csoportban az otthonukban addig nyeretlen osztrákok sokáig nem bírtak a vendégekkel , majd a 75. percben megtört a jég: az RB Leipzig kapusának csapattársa, Marcel Sabitzer talált be a hálóba. A meccs utolsó percében a szintén a Bundesligában, a másodosztályú Hannoverben légióskodó Martin Harnik állította be a 2–0-ás végeredményt. Győzelmével Ausztria versenyben maradt továbbjutásért az egyaránt 11-11 pontos Szerbia és Írország, valamint a szintén 7 pontos Wales mögött. Moldova ötödik találkozóján a negyedik vereségét szenvedte el.

Az osztrák fővárosban Vad II István bíráskodott, asszisztensei Albert István és Berettyán Péter voltak, míg a tartalék-játékvezetői teendőket Karakó Ferenc látta el.